Zdjęcia do dokumentów

WYKONUJEMY

Zdjęcia do dowodu osobistego, paszportu, karty pobytu

 Zdjęcia  do prawa jazdy

Zdjęcia do wizy

Zdjęcia do świadectwa maturalnego

Zdjęcia na studia

 Zdjęcia do dyplomu

 Zdjęcia do legitymacji

Wiza, USA                             

 Wymiary zdjęcia do wizy USA to kwadrat o boku 5 cm (2 cale).Wymagania zdjęcia do wizy USA obejmują proporcje, które muszą wynosić, od czubka głowy do podróbka, dokładnie 25 mm do 35 mm, a oczy znajdować się na wysokości od 28 mm do 35 mm od dolnej krawędzi zdjęcia. Uszy muszą być odsłonięte, bez jakichkolwiek kolczyków. Pozostałe wymogi fotografii wizowej są identyczne jak w przypadku wymagań zdjęć do dowodu osobistego.  

Cennik:   2 szt-  20zł wersja elektroniczna 25 zł wersja elektroniczna + 2 szt na papierze- 30 zł      

Dyplom ,Zdjęcie wizytowe

Wymiar zdjęcia do dyplomu to zazwyczaj 45 x 65mm. Wyjątkiem jest Politechnika Warszawska i SGH, które wymagają zdjęcia w wymiarach  35 x 45 mm .Nie istnieją odgórne wytyczne dotyczące zdjęć do dyplomu. Niektóre uczelnie wymagają galowych strojów. Cennik: 4 szt-  30zł ,6 szt- 40zł  każde następne 2 sztuki -10 zł.  

Paszport i Dowód dla dzieci

Wymiar zdjęcia do paszportu to 35 mm x 45mm.Wymogi zdjęcia paszportowego: kolorowa fotografia biometryczna (czyli wykonana na wprost z zachowaniem odpowiednich proporcji odległości  twarzy w stosunku do krawędzi) powinna być na jasnym tle i nie starsza niż 6 miesięcy. Bez okularów z ciemnymi szkłami, nakryciem głowy, ale o neutralnym, nieuśmiechniętym wyrazie twarzy, która zajmuje 70-80 % fotografii. Cennik:    4 szt- 25zł , 6 szt- 30zł , każde następne 2 szt. 5 zł  

Paszport, Dowód osobisty, Prawo Jazdy, Legitymacja, Studia, Karta pobytu

Wymiary zdjęcia do dowodu osobistego, paszportu, legitymacji studenckiej 35 mm x 45 mm. Wymogi zdjęcia biometrycznego: musi być kolorowe, wykonane na wprost, z widocznymi oczami i zamkniętymi ustami. Należy zdjąć nakrycie głowy, odsłonić twarz, aby nie przykrywały jej włosy, a w przypadku okularów unikać przyciemniających szkieł, refleksów i przysłaniających oczy ramek.

Cennik:     4szt- 25zł   6 szt-30zł   każde następne 2 szt 5zł  

Legitymacja szkolna, CV Wymiary zdjęcia do legitymacji to 35 mm x 45 mm. Wymagania zdjęcia do legitymacji obejmują: jasne, jednolite tło, ukazanie lewego półprofilu oraz dopuszczanie fotografii czarno-białych lub kolorowych,  w zależności od ustaleń szkoły. Nie jest to jednak powszechnie przyjęta reguła, stąd lepiej zdecydować się na kolorowe zdjęcie do legitymacji bez nakrycia  głowy i okularów z przyciemnionymi szkłami. Wymiar zdjęcia do CV: nie istnieją odgórne zasady narzucające Cennik: 4szt-25zł    6szt-30zł   każde nastepne 2 szt 5 zł

Jak się uczesać i ubrać do zdjęcia? Czy na fotografii mogę mieć okulary, nakrycie głowy, biżuterię, makijaż?                                                                                  Przygotowując się do zdjęcia do dokumentów pamiętajmy o tym, że przede wszystkim powinniśmy być wypoczęci i w dobrym nastroju. Wizyty u fotografa lepiej nie poprzedzać zarwaną nocą, załatwianiem stresujących spraw ani intensywnym wysiłkiem fizycznym, np. na siłowni. Włosy powinny być świeżo umyte, a fryzura naturalna, zbliżona do tej którą najczęściej nosimy, pod warunkiem że włosy nie zasłaniają twarzy poniżej brwi. Makijaż wskazany jest raczej delikatny, matowy, maskujący ewentualne mankamenty cery. Z biżuterią nie należy przesadzać, nie może ona zasłaniać twarzy (np. duże kolczyki w uszach). Szeroko pojęty piercing nie budzi na ogół entuzjazmu urzędników, więc lepiej z niego zrezygnować, także po to, by nie mieć później z dokumentem problemu np. za granicą. Pamiętaj, że dowód czy paszport będzie Ci służył latami. Jeśli na co dzień nosisz okulary, załóż je także do zdjęcia, nie mogą tylko mieć ciemnych szkieł (wyjątek stanowią niepełnosprawni legitymujący się odpowiednim zaświadczeniem), lub zbyt szerokich oprawek, rzucających cień na twarz. Nakrycie głowy jest zasadniczo niedopuszczalne, chyba że stanowi element stroju religijnego (to również wymaga zaświadczenia). Ubranie widać w niewielkim stopniu, ale powinno być schludne, w stonowanych kolorach, nie zasłaniać okolic twarzy (np. wysoki golf czy bluza z kapturem), nie może też mieć kroju munduru, jeśli nie jesteśmy wojskowymi. Warto zadbać o elegancję (np. biała koszula i krawat w przypadku panów), zwłaszcza robiąc zdjęcia do dyplomu.